SOCZEWKI KONTAKTOWE

Wszystko na temat soczewek kontaktowych- Soczewki kontaktowe - Typy
- Dobór wg wad wzroku
- Korzyści z soczewek
- Wady wzroku
- Rady dla noszących soczewki
- Polecane stronyPrzeszukaj:
Internet
Ten serwis
www.twoje.pl
twojesoczewki.com

Korzyści z noszenia soczewek kontaktowych

Pełne pole widzenia, brak zniekształceń obrazu, naturalny wygląd, możliwość noszenia okularów przeciwsłonecznych to podstawowe zalety używania soczewek kontaktowych. Wszyscy noszący okulary chcieliby się pozbyć takich "efektów dodatkowych" związanych z ich noszeniem jak zaparowane lub zalane deszczem szkła, uwierające lub zsuwające się z nosa oprawki.

Soczewka kontaktowa unosi się na warstwie płynu łzowego pokrywającego powierzchnię rogówki. Przy każdym ruchu oka porusza się razem z nim, dzięki czemu nie ma ograniczeń w polu widzenia. W soczewkach kontaktowych nie występuje zniekształcenie obrazu w części peryferyjnej. Zjawisko to jest natomiast bardzo dokuczliwe dla osób noszących okulary, zwłaszcza o dużej mocy.

Dodatkowo, przez soczewki kontaktowe widzimy otoczenie w jego naturalnych wymiarach. Soczewki okularowe "plusowe" do korekcji nadwzroczności powiększają, a soczewki okularowe "minusowe" wyrównujące krótkowzroczność, pomniejszają widziane przedmioty. Nosząc soczewki kontaktowe nie zauważamy zmiany wielkości obserwowanych przedmiotów.

Nowoczesne soczewki kontaktowe posiadają wbudowany w tworzywo filtr chroniący przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym mającym wpływ na powstawanie m.in. zaćmy. Fakt ochrony oka przed szkodliwym promieniowaniem nabiera coraz większego znaczenia w obliczu powiększania się dziury ozonowej i większej ilości promieniowania UV docierającego do powierzchni ziemi.

źródło: www.soczewkikontaktowe.pl


Soczewki kontaktowe